AMACI"Bilinen acıyı yaşamak, bilinmeyen yeniyi yaşamaktan daha kolaydır..."
Ausey

Yaşamı ve kişinin kendini yeniden anlamlandırmasına: Yaşamda biz, kendi anlamımızı dışarıdan sağlama eğilimindeyiz. Yani, değerli birisi miyiz? Sevilmeye layık mıyız? Başarılı bir çalışan mıyız gibi… Kişi bu anlamı kendi içinde üretmeyi başarırsa özgür, kendine güvenen birisi olur.

Saf sevginin niteliklerini “hatırlayarak” sorun olarak gördüğü durumları çözmesine: Sevgi sadece birbirimize duyduğumuz bir duygu değil, aynı zamanda evrensel bir enerji birimidir. Saf sevgiyi ve ondan doğan nitelikleri bilirsek, sorun olarak gördüğümüz durumlara bu yeni anlayışla baktığımızda nasıl kolayca çözümlendiğini görebiliriz.

Kişinin yaşamında tekrar eden olumsuz döngülerin çözülmesine: Örneğin, kişinin hayatında karşısına hep olumsuz yöneticiler çıkıyor olabilir. Aşk hayatında sürekli benzer erkek veya kadınlar geliyor olabilir. Örnekler insanlara göre çoğaltılabilir. Aslında aynı döngünün tekrar etmesine sebep olan biziz. Buna yol açan sebepleri anlayarak bu döngüleri çözebiliriz.

Hastalıklarının ruhsal sebeplerini bilerek ve bu sebepleri ortandan kaldırarak hastalığın iyileşmesi - şifalanması: Aslında yaşadığımız hayatı çok da farkında olmadan kurguluyor ve kendimize çok da ne olduğunu bilmediğimiz bir hayat yaratıyoruz. Bununla birlikte yaşamımıza, olmasını istemediğimiz fiziksel hastalıklar veya bu fiziksel hastalıkların yol açtığı psikolojik rahatsızlıklar, mutsuzluklar da beraberinde geliyor.Örneğin; suçluluk duyan birisi kendine bedel ödetmek için bir hastalık seçmiş olabilir. Bu sadece bir örnek tabi ki, başka pek çok sebep de olabilir. Yani aslında hayatta insanın ödediği bedeller, kendisi için seçtiği bedellerdir. Dolayısıyla kişi seçimini nasıl yaptığını fark ederek hayatını değiştirebilir. İnsan o kadar güçlüdür ki, var olan dünya etkilerini everip çevirebilir veya istediği gibi yönlendirebilir.Şifa Tanrı’ya aittir. Kişi hastalık seçimini değiştirdiğinde, Tanrı ona yardımcı olacaktır. Melek Mikail Enerjisi yardımıyla da, seçilen hastalık Tanrı’nın yardımıyla birlikte şifalanacaktır.

İstediğimiz bir şeyi yaşamımızda tezahür ettirmek: Neden daha çok gelirim yok, neden hala bana uygun bir eş adayım, sevgilim yok, neden hala mutlu değilim, defalarca denedim, her yolu denedim ama bu alışkanlıktan kurtulamıyorum, pek çok spiritüel çalışmaya katılmama rağmen hayatım istediğim gibi değil, diyenler bu çalışma sizin için…Yaşamdaki herhangi bir değişikliğe uyum sağlamak: Bir yakınını kaybetmenin, boşanmanın, şehir veya iş değişikliğinin, statü değişikliğinin yarattığı gerginlikten ve üzüntüden kurtulmak.“Hayatıma baktığımda her şey yolunda görünüyor ama içimde hep bir şeylerin eksikliğini hissediyorum” diyenler

Kendine veya başkasına duyulan öfkeden kurtulmak: Yaşamının bir zamanında, bazı seçimlerinden dolayı insan kendine kızabilir. Kendine öfke duyan insan, devam eden süreçte farkında olmadan bir hayat seçer. Kendini sevemez ve kendini sevemeyen kimseyi sevemez.

Başka birine kızmış ve bu kızgınlığı hala üzerinde taşıyor olabilir. Aradan çok uzun zaman geçen bazı kızgınlık ve kırgınlıklarda, kişi bunu aktif olarak hissetmese de yaşamına etki edecektir. Örnek vermem gerekirse, çalışmaya katılan bir kişi yaklaşık kırk yıl sonra babasına olan kızgınlığını başka bir anlayışla yeniden değerlendirdi ve aralarındaki ilişkinin sorunlarını çözdü. Onlar artık sevgiyi yaşayan bir baba-kız. Bu çözülmenin yaşamına yansımları, sanırım onun çok uzun yıllardır istediği şeylerdi.

Her türlü bağımlılıktan kurtulmak: Alkol, madde, sigara, kumar, seks, insan bağımlılığı… Fobilerden kurtulmak: Kedi, köpek, asansör, kapalı alan, panik atak…Tüm bu sorunların temelinde farkındalık eksikliği yatar. Çalışma sonunda pek çok şeyin farkında olmadığımızı ve bunların yaşamımızı nasıl şekillendirdiğini görürüz. Kısacası, değiştirmek istediğimiz şeyin önce farkına varmalıyız.İnsan Tanrısal’dır. Yaşamını yaratır. Yaşamda karşımıza çıkan her durum bizim seçimimizdir. Çünkü Tanrı her birimize “Özgür irade” verdi. Bizler direksiyonda olduğunu bilmeyen sürücüler gibiyiz. Bu çalışma size direksiyona geçmeyi ve arabanızı istediğiniz yöne doğru sürebileceğinizi “hatırlatmak” amacı ile geliştirilmiştir.

AMACI